Hliníkové okná

Hliníkové okná sú obľúbenou voľbou projektantov rezidencii, administratívnych budov a bytových komplexov. Umožňujú začlenenie do veľkých presklených plôch i celých fasád. Stále častejšie sa objavujú aj u rodinných domov. Pevnosť hliníka chráni okná pred nechceným i zámerným poškodením. Tvarová stálosť garantuje presný chod a spoľahlivú funkčnosť po celú dobu životnosti, aj pri intenzívnejšom používaní na frekventovaných miestach.

Tepelné izolačné vlastnosti okien zo špičkových hliníkových profilov sa pri voľbe správnych skiel, rámikov a tesnenia, môžu vyrovnať vlastnostiam plastových, alebo drevených okien.

hlinikove-okna

Parametre hliníkových okien

  • Hliníkové okná vyrábame v rozmeroch, tvaroch a konfiguráciách podľa potrieb konkrétneho projektu. Maximálne rozmery konštrukcie sa líšia podľa jednotlivých profilov. Hliníkové okná sú vybavené špičkovým kovaním SIEGENIASAVIO RIBANTASOBINCO, alebo WINKHAUS.
  • Povrch hliníkových profilov je  zaopatrený nástrekom, pomocou práškového lakovania, kašírovania fóliou, alebo eloxovaním. Na výber je vyše 200 farieb.
fotografie-hlinikove
  • Zásadný vplyv na tepelné a hlukové izolačné vlastnosti okna má zasklenie. Najmä u veľkých a hliníkových francúzskych okien je dôležitá tiež otázka bezpečnosti.
  • K výrobe hliníkových okien používame špičkové sklá popredných európskych výrobcov.
al-pe-78