Balkónové a terasové dvere

Balkónové a terasové dvere (francúzske dvere), sú určené k spojeniu obytnej miestnosti s vonkajším priestorom. Vyrábajú sa zo zhodných materiálov a profilov, ako bežné okná, takže je ich možné dokonca kombinovať.

Na rozdiel od francúzskych okien, ktorými tiež prejdete z miestnosti na balkón či terasu, slúžia tieto dvere predovšetkým na pohodlný vstup a výstup z miestnosti. Preto sú okrem iného, vybavené klasickou dverové kľučkou. Osadzujú sa so zvýšeným, alebo (dnes bežnejším) nízkym prahom. Vedľa krídlových vyrábame tiež posuvno-sklopné balkónové dvere a zdvižno-posuvné HST portály.

fotogalerie-kridlove-balkonove

Vlastnosti balkónových a terasových dverí

  • Typické balkónové dvere sú jedno, alebo dvojkrídlové a vyrábajú sa z plastu. Veľmi často sa kombinujú s oknom rovnakého profilu a dekóru. Pri všetkých materiáloch a profiloch môžete voliť z mnohých farieb a dekórov. Veľmi častou voľbou zákazníkov sú plastové dvere s imitáciou zlatého dubu. K zabezpečeniu dostatočnej odolnosti proti vlámaniu, sú naše balkónové dvere vybavené kvalitným kovaním popredných európskych výrobcov. Vybrať si môžete z bohatej ponuky kľučiek, madiel a tieniacej techniky.
  • Významnou konkurenčnou výhodou našich výrobkov, je vynikajúci pomer medzi vysokou úžitkovou hodnotou a prijateľnou cenou.
  • Balkónové dvere vyrábame najčastejšie z plastu, ale aj z dreva, hliníka a drevohliníka. Zostavu dverí a okna dodáme v rovnakom materiáli, v stavebnej hĺbke, dizajne, farbe i dekóre, takže spolu dokonale splynú. Krídla balkónových dverí možno otvárať dovnútra, aj von.  Ak sa otvárajú von, sú osadené so špeciálnymi bezpečnostnými pántami. Môžete zvoliť krídla iba otvárave, alebo otvaravo-sklopné. Tie potom umožňujú aj ventiláciu a mikroventiláciu. Všetky balkónové dvere možno vyrobiť ako bezbariérové ​​a uzamykateľné.
  • Pre balkónové dvere väčších rozmerov odporúčame voliť robustnejšie a tvarovo stabilnejšie profily. Naši pracovníci vám ochotne poradia.
  • Úžitkovú hodnotu nových jednokrídlových, či dvojkrídlových dverí s oknami, môžete zvýšiť zaobstaraním vhodných kľučiek a madiel. Pozrite si aj ponuku žalúzií, ktoré bránia prehrievaniu miestnosti v sparných letných dňoch.